Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/klient.dhosting.pl/apogelion/arch/wp-content/plugins/menu-image/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
Obóz Kościuszko w Niagara-on-the-Lake. Wystawa czasowa – AMAB
Menu Zamknij

Obóz Kościuszko w Niagara-on-the-Lake. Wystawa czasowa

Prezentacja wystawy „W drodze do niepodległości. Kanadyjski Przystanek Obóz Kościuszko w Niagara-on-the-Lake 1917-1919” autorstwa dr Anitty Maksymowicz z Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze i białostocka premiera filmu będącego omówieniem procesu powstawania ekspozycji, jej genezy, wartości merytorycznej i edukacyjnej odbyła się 26 stycznia 2022 r. o godz. 16.30 w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym w Białymstoku. Spotkanie, pod nieobecność jej Autorki, poprowadził koordynator Wystawy, Wojciech Grochowalski, redaktor czasopisma „Kultura i Biznes”, prezes „Fundacji Kultury i Biznesu”, współpracujący ze Stowarzyszeniem Weteranów Armii Polskiej (SWAP) i Muzeum Ziemi Lubuskiej. Po projekcji filmu, Prowadzący zaprezentował obszerne fragmenty filmu dokumentalnego „Z wycieczki Stowarzyszenia Weteranów do Polski” z 1927 r.

Po onym obszernym wstępie zwiedzono wystawę usytuowaną w jednej z obszernych sal ekspozycyjnych AMAB.

W spotkaniu wzięło udział ok. 50 osób, w tym zarząd i alumni Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego, członkowie stowarzyszeń i organizacji niepodległościowych Białegostoku, przedstawiciele białostockich środowisk kulturalnych i naukowych.

Film „W drodze do niepodległości. Kanadyjski Przystanek Obóz Kościuszko w Niagara-on-the-Lake 1917-1919” poniżej na platformie youtube oraz galeria fotografii dokumentująca całe wydarzenie.

Wystawa będzie dostępna w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym do 4 lutego 2022 r. w godzinach pracy naszej instytucji

ZAPRASZAMY

(wstęp wolny)

Od 27 stycznia od godz. 9.00 film będzie dostępny na kanale YouTube ArchiBial Media poniżej:

https://youtu.be/N07dNnqLjNE