Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/klient.dhosting.pl/apogelion/arch/wp-content/plugins/menu-image/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
Wystawa Dziecko boże – wernisaż – AMAB
Menu Zamknij

Wystawa Dziecko boże – wernisaż

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy „Dziecko Boże” w środę 10 listopada 2021 r. o godz. 16.30 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku.

Wystawa “Dziecko Boże” jest próbą pokazania roli Boga, wiary i Kościoła w życiu dziecka – od urodzenia i Chrztu św. do osiągnięcia wieku dojrzałego. Obejmuje ona szeroką gamę eksponatów pogrupowanych tematycznie: pamiątki Chrztu i Komunii św., przedmioty związane z wychowaniem religijnym, czasopisma, książki i wiele innych. Zaakcentowane zostało także powiązanie wiary i wychowania patriotycznego. Szczególną rolę spełnia prezentacja wizerunków Świętej Rodziny – jako wzorca do naśladowania dla wielu rodzin. Bogactwo prezentowanych przedmiotów powinno ucieszyć nawet najbardziej wymagających gości. Autorem wystawy jest Emil Cywiński. Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów Autora, Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku oraz kolekcji prywatnych.